Projekti u organizaciji KUD-a

Etno-prostorija

Za sve informacije o etno-prostoriji KUD-a, obratite se osobama navedenim pod 'Kontakti'.

Stare vijesti i članci:

Informacije o projektu etno-izložbe, galerije slika i informativnom uredu

Na osnovu Odluke Mjesnog Odbora i Odluke Općine Popovača, KUD-u "Moslavčanka" je dodijeljen prostor u prizemlju Pučkog doma u Donjoj Gračenici. Prostor je namijenjen za postavljanje etno-izložbe uporabnih predmeta iz života  tradicijskog sela (tkalački stan, kolovrati, preslice, korita, razno posuđe i sl.),  te za postavu seoske starinske sobe sa krevetom i ormarom (ladičar, škrinja i sl.). Ulazna prostorija će služiti kao galerija slika sa  naših likovnih kolonija i informativni ured. U tom uredu bi bio postavljen informativni pult, opremljen faksom i promidžbenim materijalima (brošure, knjige, zemljopisne karte i dr.). Tu računamo na suradnju sa Turističkom zajednicom, Muzejom, Parkom prirode, Maticom Hrvatskom, Udrugom za očuvanje baštine kao zainteresiranim subjektima. Uz sve organizacije i društva u mjestu, postoji i prostor za prezentaciju privatnih i javnih poduzeća, kao sponzora i izlagača. Ovom prostorijom bi dobili da svi zainteresirani posjetitelji uz razgledavanje kapelice sv. Fabijana i Sebastijana i spomen sobe DVD-a, mogu vidjeti još jedan dio života i mjesta u kraju u kojem živimo.

Slike unutarnjih prostorija koje čekaju na završetak uređenja...

Kontaktirajte nas | ©2011. KUD "Moslavčanka"